v

Bývalý vedoucí pracovník BMW a zakladatel startupu pro samořízená vozidla Ulrich Kranz nastoupil do společnosti Apple, kde pracuje na projektu autonomních vozidel, informuje agentura Bloomberg.

Kranz založil startup Canoo, který se zabývá samořízenými automobily a který na začátku tohoto roku opustil. Před založením Canoo se Kranz podílel na vývoji vozů i3 a i8 ve společnosti BMW, kde byl zaměstnán 30 let.

Podle agentury Bloomberg je Kranzovo najmutí známkou toho, že Apple je odhodlán vytvořit samořízené vozidlo, které bude konkurovat Tesle. Kranz bude podřízen vedoucímu oddělení Apple Car Dougu Fieldsovi, který pracuje pod šéfem umělé inteligence Johnem Giannandreou.

Pověsti o projektu automobilu společnosti Apple v posledních měsících zesílily, protože Apple nyní zřejmě hledá dodavatele a výrobní partnery pro vývoj vozidla. Objevily se zvěsti, že Apple bude spolupracovat s divizí Kia společnosti Hyundai, ale není jasné, zda tento vztah pokročil.

Vývoj vozu Apple Car zůstává v rané fázi a agentura Bloomberg předpokládá, že bude trvat přibližně pět let, než bude produkt připraven k uvedení na trh.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář