v

Inženýr společnosti Apple Garrett Davidson dnes na vývojářské konferenci WWDC vysvětlil, že Apple vyvíjí novou funkci passkey, která zákazníkům umožní používat místo hesla ověřování účtu pomocí Face ID a Touch ID (prostřednictvím CNET).

"Passkey v iCloud Keychain", funkce v iOS 15 a macOS Monterey, ukládá nové pověření WebAuthn zvané passkey do iCloud keychain. Používá se místo hesla pro vytvoření účtu a přihlášení, přičemž přihlášení probíhá jedním klepnutím.

Při vytváření účtu pomocí klíče passkey není třeba řešit žádné heslo. K tomuto účtu se dostanete pouhým přihlášením a ověřením pomocí Touch ID nebo Face ID.

Žádné heslo není potřeba, protože o vygenerování a uložení jedinečného klíče passkey používaného na webu se stará vaše zařízení Apple, takže přihlášení je jen otázkou zadání uživatelského jména a ověření. Passkeys jsou end-to-end šifrované a synchronizované ve všech vašich zařízeních Apple díky iCloud Keychain. Protože je vše uloženo v iCloud Keychain, přihlašovací údaje zůstanou zachovány i v případě ztráty nebo krádeže zařízení Apple.

Passkeys jsou bezpečnější než většina řešefní hesla a dvoufaktorového ověřování a vývojáři mohou snadno implementovat podporu přihlašování pomocí passkeys.

V současné době passkeys fungují pouze se zařízeními Apple, takže společnost Apple jedná s partnery z FIDO a World Wide Web Consortium o širším řešení, které by uživatelům umožnilo eliminovat hesla i na jiných zařízeních než Apple.

Passkeys v systémech iOS 15 a macOS Monterey jsou určeny k testování a nejsou určeny pro produkční účty, protože Apple tuto funkci testuje. Apple umožňuje vývojářům testovat passkeys v rámci několikaletého úsilí o nahrazení hesel.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář