v

Regulační orgány EU se zaměřují na až 20 velkých technologických společností, včetně Apple, jako součást 'Hit Listu' , který se snaží omezit jejich vliv na trh, uvádí The Financial Times.

Plány údajně zahrnují požadavek, aby větší technologické společnosti čelily přísnějším předpisům než menší konkurence, sdílení dat se soupeři a větší transparentnost sběru dat. Tento krok je součástí širšího úsilí zákonodárců EU o zvýšení konkurence v technologickém průmyslu.

Seznam je třeba určit na základě podílu na trhu, konkurence a počtu uživatelů, což znamená, že se pravděpodobně bude jednat o Apple, Facebook, Google a Amazon.

Podle těchto plánů by mohly být velké technologické společnosti rychle nuceny změnit své obchodní praktiky bez nutnosti vyšetřování nebo porušování jakéhokoli zákona. Za extrémních okolností by mohly být velké technologické společnosti rozděleny, pokud by se ukázalo, že odrazují soupeře.

Tato zpráva přichází, když Korea Herald uvádí, že přední světový ekonomický hlídací pes, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, navrhl revizi mezinárodního daňového pravidla zaměřeného na velké technologické společnosti, které by mohly celosvětově získat dalších 100 miliard dolarů. Revize globálního daňového rámce má být tento týden představena 20 ministrům financí z celého světa a mohla by být provedena již příští rok.

Začátkem tohoto měsíce bylo oznámeno, že EU plánuje zavést rozsáhlá právní opatření, aby přinutila významné technologické společnosti ke sdílení dat s konkurencí a v rámci svého nového zákona o digitálních službách neupřednostňuje své vlastní aplikace a služby. Očekává se, že legislativa bude v plném rozsahu zveřejněna do konce tohoto roku, aby se zabránilo dalším dlouhodobým protimonopolním případům.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář