v

Facebook a Apple se hádají kvůli žádostem o dokumenty v probíhající právní bitvě Epic vs Apple, podle nového objevného dopisu podaného dnes u soudu. Facebook je zapojen, protože výkonný ředitel Facebooku Vivek Sharma má svědčit jménem společnosti Epic.

Apple chce „omezenou sadu dokumentů“, které jsou nutné pro spravedlivé křížové posouzení Sharmy, která plánuje svědčit o omezeních Apple ohledně distribuce aplikací pro iOS, procesu App Store a interakcích Facebooku s Apple, ale Facebook nechce vydat dokumenty, které Apple požaduje.

Zjevně existuje více než 17 000 dokumentů souvisejících se Sharmou, o kterých se Apple domnívá, že jsou v daném případě relevantní, ale Facebook tvrdí, že vydání desítek tisíc dokumentů je „předčasný, nespravedlivý a neodůvodněný požadavek na opětovné zjištění faktů“. Facebook již poskytl společnosti Apple více než 1600 dokumentů, z toho 200 zahrnujících Sharma, ale Apple si nemyslí, že je to dostatečné.

Podle Apple Facebook neustále ignoruje požadavky na dokumenty a používá taktiku zdržování. Apple říká, že od prosince doručoval Facebooku několik předvolání k soudu a několikrát se s Facebookem setkal, aby zúžil rozsah žádostí, ale Facebook odmítl předložit mnoho dotyčných dokumentů.

Apple už měl dost Facebooku a nakonec souhlasil, že nebude pokračovat v dalších dokumentech, pokud nebudou svědčit žádní manažeři Facebooku, ale Epic přidal Sharma na svůj seznam svědků a Apple tyto dokumenty znovu chce.

Apple žádá soud, aby nařídil společnosti Facebook vyhovět žádosti společnosti Apple o dokumenty společnosti Facebook, aby „Apple měl spravedlivou příležitost podrobit křížovému výslechu nově zveřejněného svědka soudu“. Facebook tvrdí, že by neměl být nucen „kontrolovat další desítky tisíc dokumentů, protože Apple chce lovit nějaké další teoretické křížové materiály,“ a proto by soud měl žádost zamítnout.

Soud popřel žádost společnosti Apple, aby přinutil Facebook k vydání dalších dokumentů, označil jej za „předčasný“ a rozhodl ve prospěch Facebooku. Soudce uvedl, že Apple by však mohl podat návrh, aby byl Vivek Sharma vyloučen jako svědek, pokud by ho Epic včas nezveřejnil.

Zdroj: www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář