v

Dlouholetý dodavatel společnosti Apple TSMC má zahájit hromadné dodávky připravovaného čipu Apple A15 pro iPhone 13 před plánovaným termínem na konci května, podle úryvku úplné zprávy, kterou má zítra zveřejnit společnost DigiTimes.

Nový čip bude založen na vylepšené verzi 5nm procesu, který poprvé debutoval v A14 Bionic s řadou iPad Air a iPhone 12 v roce 2020. I když celá zpráva pravděpodobně nabídne více podrobností o specifikách nového čipu, který bude pohánět iPhony příští generace, lze rozumně předpokládat, že vylepší výkon a energetickou účinnost.

Kvůli dopadům na dodavatele v důsledku globální zdravotní krize spustila společnost Apple v říjnu řadu ‌iPhone 12‌, mimo běžný zářijový časový rámec. Vzhledem k tomu, že nyní dopady na dodavatelské řetězce ustupují, analytik společnosti Ming-Chi Kuo věří, že Apple je na cestě k vydání iPhonu 13 v září. S TSMC, o kterém se nyní předpokládá, že spouští hromadné dodávky nového čipu před plánovaným termínem, se to rozhodně zdá být pravda.

Vylepšený výkon a energetická účinnost u modelu A15 bude jednou z mnohafunkcí přicházejících na iPhony 2021. Informace zatím naznačují, že Apple přemístí sluchátko na horní rámeček pro nadcházející iPhony, což povede k menšímu zářezu.

Očekává se, že Apple obsahuje ProMotion 120 Hz a always-on-display alespoň u některých modelů ‌iPhone 13‌. Mezi další funkce patří nová údajně matná černá možnost, vylepšená odolnost proti otiskům prstů na hranách z nerezové oceli a případně snímač otisků prstů na obrazovce.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: freepik.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář