v

Po vydání macOS Catalina verze 10.15.7 došlo u rostoucího počtu uživatelů k potížím se systémovým procesem s názvem „accountsd“, který v aplikaci Activity Monitor vykazoval velmi vysoké využití procesoru, což způsobilo zpomalení jejich počítačů Mac.

Jeden uživatel v komunitách podpory Apple sdílel snímek obrazovky „accountsd“ s využitím CPU nad 400%, čímž byl jejich MacBook Pro z roku 2018 „zbytečný“.

I když se tento problém za ta léta příležitostně objevil, od vydání macOS Catalina verze 10.15.7 u uživatelů komunit podpory Apple, fór MacRumors, Twitteru, Redditu, Stack Exchange a dalších došlo k výraznému nárůstu stížností. pokus o řešení problému. Co je to accountsd?

Accountsd je démon, který je součástí rámce účtů. Dokumentace vývojáře společnosti Apple říká, že tento rámec pomáhá uživatelům přistupovat a spravovat jejich externí účty z aplikací, aniž by od nich vyžadovali zadání přihlašovacích údajů.

Jak opravit CPU využití?

Ovlivnění uživatelé nabídli širokou škálu potenciálních řešení. Některým uživatelům se problém podařilo vyřešit tak, že se odhlásili ze svého účtu Apple ID v části Předvolby systému> Apple ID> Přehled> Odhlásit se, restartovali svůj Mac a poté se znovu přihlásili k účtu, ale to nefungovalo pro všechny.

Někteří uživatelé problém vyřešili resetováním SMC a / nebo NVRAM počítače Mac. Jeden uživatel na serveru Stack Exchange se domnívá, že problém souvisí s chybou indexování souborů v systému Mac. Jejich řešení zahrnuje resetování indexování tím, že přejdete na System Preferences> Spotlight> Privacy a přidáte (+) svou úložnou jednotku (ve výchozím nastavení „Macintosh HD“) do seznamu „Zabránit Spotlightu v prohledávání těchto umístění“. Poté vyjměte (-) jednotku ze seznamu a Mac začne znovu indexovat. Proces indexování může váš Mac dočasně zpomalit, proto doporučujeme tyto kroky dokončit přes noc.

Pokud jde o pokročilejší řešení potíží, někteří uživatelé měli úspěch při přechodu na „~ / Library / Accounts“ a přejmenování souboru „Accounts4.sqlite“ na „Accounts4.sqlite.testbackup“ nebo při použití složitějších příkazů Terminálu, ale postupujte opatrně, protože tato řešení by mohla ovlivnit vaše iCloud účty nebo synchronizaci.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář