v

Nejnovější MacBooky Apple nabízejí jednu z nejpůsobivějších výdrží baterie u všech notebooků a díky tomu, že společnost použila křemík Apple, se energetická účinnost dostala na zcela novou úroveň.

Stejně jako u všech dobíjecích baterií je však skutečná životnost baterie dána počtem nabíjecích cyklů, kterými prošla. Čtěte dál a dozvíte se, jak zkontrolovat počet nabíjecích cyklů baterie ve svém MacBooku.

Kdykoli MacBook používáte, jeho baterie prochází nabíjecími cykly. Nabíjecí cyklus se dokončí, když využijete veškerou energii baterie, ale cyklus nemusí proběhnout během jediného nabití.

Pokud například notebook plně nabijete poté, co jste použili pouze 50 % baterie, a pak totéž provedete následující den, počítá se to jako jeden cyklus, nikoli jako dva. Vzhledem k tomu, jak se cykly zaznamenávají, může trvat dokončení jednoho cyklu i několik dní.

Baterie MacBooků mají omezený počet nabíjecích cyklů, než se jejich výkon pravděpodobně sníží, ale dobrou zprávou je, že většina moderních notebooků Apple je schopna fungovat po dobu 1 000 nabíjecích cyklů, než je nutná výměna baterie.

Zde najdete návod, jak můžete zkontrolovat počet nabíjecích cyklů baterie svého MacBooku.

1. Klikněte na symbol Apple v levém horním rohu panelu nabídek Macu.
2. Klikněte na položku O tomto Macu.
3. Na kartě "Overview" (Přehled) klikněte na položku System Report.....
4. V postranním sloupci okna klikněte na položku Napájení.
5. V části "Health Information" (Informace o stavu) vyhledejte položku Cycle Count (Počet cyklů).

V části "Health Information" se zobrazuje také stav baterie počítače Mac. Jak bylo uvedeno výše, většina moderních Maců má maximální počet cyklů 1 000. Pokud váš Mac nebyl vyroben v posledním desetiletí, vyplatí se zkontrolovat oficiální tabulku společnosti Apple s omezením počtu cyklů pro baterii vašeho konkrétního počítače.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář