v

Jeden z frustrovaných majitelů zařízení AirTag nechtěně objevil existenci skrytého "vývojářského režimu" v rozhraní na obrazovce, které funkce Find My zobrazuje při aktivaci funkce přesného vyhledávání, která pomáhá lokalizovat jeden ze sledovacích předmětů společnosti Apple.

Precision Finding je funkce, která uživatelům poskytuje konkrétní pokyny na obrazovce pro nalezení blízkého zařízení AirTag. iPhony s čipem U1, mezi které patří modely iPhone 11 a iPhone 12, mohou využívat tuto funkci, která kombinuje vstup z kamery, rozšířenou realitu, zvuk, ultraširokopásmovou rádiovou technologii a haptickou zpětnou vazbu, aby pomohla lokalizovat sledovač předmětů.

Překrytí skrytého režimu, které se zobrazí po čtyřnásobném klepnutí na název předmětu v rozhraní přesného vyhledávání, zobrazuje v reálném čase diagnostické a technické informace o fungování funkce, včetně souřadnic akcelerometru a gyroskopu, haptické zpětné vazby, rozlišení obrazovky, animací sledování a dalších informací.

Uživatel Redditu "cyem" narazil na skrytý režim poté, co byl frustrován výkonem svého zařízení AirTag, zejména při aktivaci funkce Precision Finding. Uživatel také zveřejnil video, které jej ukazuje v akci.

Skrytý režim v systému iOS 14.5 pravděpodobně nebude pro běžného uživatele nijak zvlášť užitečný a s posuvníky a tlačítky, které vyhodí, by se pravděpodobně nemělo manipulovat, pokud nevíte, co děláte. Přesto tento objev poskytuje zajímavý pohled pod pokličku hardwaru a kalibrace, která se provádí pokaždé, když je povoleno přesné vyhledávání AirTag.

Apple prodává jednotlivé AirTagy za 29 dolarů, zatímco balení čtyř AirTagů lze zakoupit za 99 dolarů. Jednotlivé štítky AirTags objednané přímo u společnosti Apple se v současné době odesílají do pěti až sedmi dnů, zatímco na gravírované štítky AirTags a vícenásobná balení se v současné době čeká pět až šest týdnů.

Zdroj: https://www.macrumors.com, Obrázek: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář