v

Viceprezident společnosti Microsoft pro hraní her, Phil Spencer, řekl zaměstnancům, že společnost podle Business Insider stále hodlá přenést streamování Game Pass na iPhone a iPad.

Project xCloud byl pracovní název cloudové streamovací služby Microsoft Game Pass, která podle něj představuje „vizi technologie streamování her, která doplní hardware naší konzole a dá hráčům více možností, jak a kde budou hrát.“ Streamovací služba je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate za 14,99 $ měsíčně a k dispozici je více než 100 her.

Navzdory rozsáhlému testování prostřednictvím TestFlight na iOS bylo spuštění xCloud na iOS v srpnu odloženo na neurčito. Pravidla Apple App Store znamenají, že Microsoft nebyl schopen streamovat více her z cloudu prostřednictvím jediné aplikace, protože Apple věří, že jeho neschopnost kontrolovat každou hru v knihovně služby je potenciálním bezpečnostním rizikem. Streamování Game Pass by bylo životaschopné, pouze pokud by každá hra byla k dispozici jako vlastní aplikace podle pravidel Apple.

Zdá se však, že Microsoft obnovil svůj záměr získat cloudové streamování Xbox na zařízeních Apple pomocí řešení, které by se vyhnulo App Store. „V systému iOS rozhodně skončíme,“ řekl Spencer zaměstnancům Microsoftu podle zdrojů Business Insider.

Společnost Microsoft údajně cílí na rok 2021 vydáním „přímého řešení založeného na prohlížeči“, aby obešla omezení Apple App Store a oslovila podstatně větší počet potenciálních zákazníků.

Na konci minulého měsíce společnost Microsoft začala veřejně testovat novou verzi své aplikace pro Xbox, která uživatelům Xbox umožňuje vzdálené hraní her na iPhonech a iPadech pomocí streamování přes WiFi.

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář